Stranice

petak, 23. kolovoza 2019.

Mali ali pravi gurmanski zalogaj


Bruschetta je mali brzinski zalogaj i sad već znamo kako nam za savršene bruschette ne treba ni puno vremena ni puno truda, samo puno mašte za neku odličnu kombinaciju okusa. 
Bruschette su poznate po neodoljivo hrskavom prepečenom okusu i odličnom, sočnom nadjevu koji, cijelu priču, savršeno zaokuružuje. Bruschetta ustvari znači "pečena na ugljenu".
Rajčica, češnjak, bosiljak obogaćeni maslinovim uljem je spoj koji simbolizira domovinu bruschetta - Italiju. To je jedna klasična kombinacija koja svaki put ispočetka oduševljava. No evo sada ovdje imamo neke druge okuse, malo za promjenu.
Nezaobilazni korak u pripremi svih bruschetta je odabir dobrog peciva i tostiranje istog.
Odabiremo vrstu i oblik peciva po vlastitoj želji, a na raspolaganju imamo i nekoliko načina termičke obrade. Bruschette možemo zapeći na grill tavi, običnoj tavi, u tosteru ili u pećnici.
Izbor je na nama, kao i odluka hoćemo li ga prije pečenja lagano namazati maslinovim uljem ili maslacem, a poslije pečenja natrljati režnjem češnjaka. Ako odaberemo francuski kruh važno je rezati ga dijagonalno, kako bi dobivene kriške bile ipak malo veće.
Bruschette ili crostini su slasni zalogaji koji često postaju pravi mali gurmanski doživljaj.
Kad smo pripremili naše šnite na njih stavljamo što god imamo, pa to mogu biti bruschette s pršutom, smokvama, ricottom… jer znamo da je kombnacija voća i pršuta odličan gastronomski par ili ćemo raditi šumske bruschette s gljivama. To mogu biti smeđi ili bijeli šampinjoni, bukovače, shiitake gljive ili možda najmaštovitije mješavina raznih čudesnih gljiva. Bilo slano ili slatko dodajem Zlato moje zlatno ;
Na bruschette možemo ukomponirati i malo voća. Pogotovo ako nam paše svježa, slatka nota voća u slanim jelima.
Mene zanima bruschetta od kukuruznog kruha. Znam da je odlična.
No dobro, imam jedan dobar video koji će vam ispričati što se sve može staviti na bruschette, pa ovdje imamo 1000 ljetnih bruschetta.

I … nikako zaboraviti začine ;